29 Kasım 2010 Pazartesi

Ay Akşamdan Işıktır.

Başlıktan da anlasılacagı üzere konumuz askerlikle ilgili. Gıdıpde askerlıkte yasadıklarımı anlatmıcam burda tektek. Zaten askerlıgımın yarısı yatmakla gectı. O yatmadıgım zamanlarda bana ogretebıldıklerı bır mars var. Bunun tahlılını burda yapmak istiyorum.Önce marsımızın sözlerini verelim.

Bir kar yağar ince ince
Mehmedimin hali nice
Bir operasyon var bu gece
Dağlara çıkacağız dağlara
Dağlarda kan kokusu
Haram oldu gece uykusu
Mehmedime bir yudum su
Vermez misin batman kızı( askerliği nerde yapmıssanız o ilin ismini alır)

Bir kar yağar ince ince: Bu mısrada askere gidenler bilir. Tabı sartlara ve durumlara gore degısır bu ama soguktan kıcınız donar. O dısarda yapılan egıtımler eldıven ve bere takmamalar. Askerıyede uyuz bı kural vardır. Bır ıs yapılacaksa topluca yapılır. Mesela gruptan bırı hata yaparsa cezasını butun bölük çeker. Gruptan bırınin eldiven veya beresı yoksa yanında, hıc kımse takamaz eldıven ve bereyı. Boylece o yagan karın sogunun götümüzde ince ince hissedilmesini anlatmaktadır bu mısra.

Mehmedimin hali nice: Askerdeki mehmetçiklerinin halinin ne kadar boktan oldugunu anlatmaya yarayan mısramızdır buda. İlk şoku atlattıktan sonra bile o askerde tam olarak ne yapmaya calıstıgınızı anlayamazsınız. Anlamsız bir yer.

Bir operasyon var bu gece: Ne operasyonu aq. İnanmayın kızlar askerde gıdıp yatar donerler yok daglara cıktım yok terorıst vurdum falan gecın bunları. Komandolar ve özel birlikler haric askerdekılerın cogu bekcılık yapar yani nöbet tutarlar. Bu operasyon olsa olsa aksam komutanlar gıttıkten sonra yattıgınız yerden hatunla telefonda seks olur. Baskada bı operasyonları yoktur.

Dağlara çıkacağız dağlara: Tabi aq daglara cıkıomus. Bunlar anca alt ranzadan ust ranzaya cıkarlar. He bide askerde firar etmek istiosan ve askerıye bı dagın etegındeyse o zaman kendını daglara vurup kacmayı dusunebılır ınsan. En azından bızım alay öyleydi. Kacmak isteyen dagların ordakı tellerı kullanırdı.

Dağlarda kan kokusu: Burada gece nöbet tutarken bir yerden gelen bir çıtırtı üzerine vucudun salgıladıgı ve osuruk diye tanımladıgımız kimyasalın korku sonucu vucuttan dısarı atılması betimlenmektedir. Askeriyede bir koku daha vardırkı ınsanı bayıltma yetengıne sahpıtır. Botlardan gelen ayak kokusu. Eger kızlar o kokuyu bılselerdi erkeklerın aslında kendı ıcınde patlamaya hazır bır kımyasal bomba oldugunu da farkedebılırlerdı. Bız osurugumuzla veya ayak kokumuzla sizi etkisiz hale getirebilme yetenegine sahıbız. Akıllı olun.

Haram oldu gece uykusu: Evet bu doğru işte. Askerde uyku cok buyuk nımet. 6-7 saat uyudum diyen sanslı demektir. Gece dusunsenıze uykunuzun en tatlı yerınde uyandırılıyorsunuz. pijamalarınızı cıkarıp unıformanızı gıyıyorsunuz. sonra o sogukta 2 saat nobet tutuyorsunuz. hazırlanısı gıdısı gelısıyle 3 saate cıkıyor o. Sonrada gelıp tekrar uyumaya calısıyorsunuz. Cok sıkıntılı bişi. yasamayan bılmez.

Mehmedime bir yudum su
Vermezmisin batman kızı: Bu iki mısra birbiriyle baglantılı oldugu ıcın bir arada ele almamız lazım. İlk mısrada gayet masumane susamıslık hissi algılanıyor. Ancak ikinci mısrayla bırlestırıldıgınde olayın o kadar masum olmadıgı anlasılmakta. Neden bu su bir kızdan istenıo da bizim ahmet mehmet den ıstenmıo. Olay gayet basit. Aslında burada susamıslık suya değil amcığa olan susamıslıktır. Askerde abazanlık o kadar tavan yaparki, bir sure sonra gordugun herseyı cınsel acıdan ele almaya baslarsın. Revirdekı bayan astegmen butun askerıyenın belkıde 31 malzemesıdr. Her sabah uyandıgında sabah ereksıyonu ıle kalkmıs cuklerın esofman altından goruntulerını izlersin. Bu yuzden gaylerı askere almamalılar. O zamanda memleketın yarısı gay olur:)

Konuyu baglamak gerekırse askerıye bugune kadar hayatımda gordugum en sacma sapan yer. Orada egıtım falan almıosunuz. Askerıyede ınsanlara ogretılen tek bırsey var oda dısıplındır. O yaşa kadar yaptıgın kisilik karızma falan bunları askerıyenın dısında bırakıp ole gıdın askere. Illa onlarıda yanımda goturecem dersenız, kişiliğinizi orada bırakıp donmek zorunda kalırsınız.

4 yorum:

  1. resimdeki asker hatunlar cok güzellermisssssssss

    YanıtlaSil
  2. valla israilde kızlarda askere alınıomus. Turkıyede boyleleırını gormen ımkansızda belki oralarda bulunur bu turden. Dusunsene bar rafeli yı asker kıyafetlerıyle:)

    YanıtlaSil
  3. astegmen dedıgım ıste yokmu aq revırde bı abla. Komutanım cekıoruz bız ona rutbesı herneyse. Astsubaymı dogrusu.

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...